Nie tylko Wiedeń

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mają dziesięć lat za sobą, ale rutyna - to zjawisko, którego nie znają. Orkiestra im. Johanna Straussa Marka Czekały wciąż zaskakuje pomysłami.
       Takim największym dotąd zaskoczeniem był chyba wspólny koncert z bydgoskimi "Żukami". Mieszała się tam muzyka klasyczna z rockiem. - Ale dzięki temu mogliśmy zagrać koncert w Filharmonii Wrocławskiej - mówi Marek Czekała.
       W Słubicach orkiestra zagrała "Cztery pory roku" Vivaldiego wraz z Krzysztofem Jakowiczem, w Sopocie - "Sanatoryjny romans", musical napisany przez Czekałę, a we Włocławku - uświetniła Turniej Walca Wiedeńskiego.
  Jest dziś znana i rozpoznawana niemal w całym kraju. Także dlatego, że nie poprzestała jedynie na grze utworów Straussa. Dziś - gra także muzykę rozrywkową, filmową, musicalową. Zdarza się, że Marek Czekała aranżuje kilkanaście starych i modnych przebojów, wyłącznie na potrzeby jednego występu.
       - Niestety, z samym Straussem byśmy nie przeżyli - mówi kompozytor i aranżer. - Muzyka wiedeńska to wciąż nasze korzenie, ale to również publiczność wymusiła na nas zmianę charakteru muzyki i nowy repertuar. Dzięki temu, zamiast grać raz na trzy miesiące, jak zakładaliśmy, gdy orkiestra powstawała, gramy dziś średnio cztery razy w miesiącu.
       
  Jutro orkiestra Marka Czekały zagra podczas kolejnych Kujawsko-Pomorskich Dni Austrii swój koncert jubileuszowy. Połączy w nim te wiedeńskie korzenie z polską muzyką lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Solistką będzie Agnieszka Olszewska (sopran). Koncert odbędzie się w FP, początek o godz. 18.30. Zaproszenia (w cenie 15 zł) można kupić przed koncertem.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy