Paderewski z orderem

  Paderewski z orderem

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W warszawskich Łazienkach Ignacy Jan Paderewski został wczoraj pośmiertnie odznaczony Krzyżem Srebrnym 5 klasy Orderu Virtuti Militari. <b>
       Choć Virtuti Militari to Order Wojenny, to jego Krzyż Srebrny może otrzymać za wybitne męstwo także cywil. Gen. Władysław Sikorski w roku 1941 uznał, że Paderewski na takie honory zasłużył, bo skutecznie przekonał Amerykanów, że Polska musi byc wolna, a także wybitnie zasłużył sie dla polskiego wojska w okresie II wojny światowej. Wczoraj w warszawskich Łazienkach, w 145 rocznicę urodzin pianisty, dokonano symbolicznego odznaczenia.
       Przy tej okazji specjalnymi dyplomami uhonorowano także instytucje i organizacje promujące Paderewskiego i jego dokonania w Polsce i na świecie. Wśród nich znalazły się m.in. Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy oraz bydgoskie Towarzystwo Muzyczne. - Za sprawą konkursu pianistycznego, który organizujemy w Bydgoszczy, Paderewskiego kochać będą tak jak Amerykanie, również Japończycy - powiedziała prezes TM Felicja Gwincińska.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy