Na głosy i perkusje

  Na głosy i perkusje

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś w Akademii Muzycznej rozpoczyna się seminarium perkusyjne, a jutro koncert pieśni romantycznych.
       W Akademii Muzycznej rozpoczyna się dziś dwudniowe seminarium perkusyjne. Przyjadą na nie wykładowcy z najważniejszych ośrodków muzycznych w Polsce (Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Gdańsk i Toruń). Swój udział zapowiedziała również prof. Marta Klimasara z Niemiec. W wykładach uczestniczyć będzie 36 muzyków. Seminarium zakończy koncert - początek dziś o godz. 20 (drugi jutro o godz. 14) w sali przy ul. Staszica 3.
       Natomiast jutro w ramach wielkiego cyklu o godz. 19 w auli przy ul. Słowackiego 7 wystąpią wokalistki: Katarzyna Nowak-Stańczyk (sopran) oraz Urszula Jankowiak (mezzosopran). Na fortepianie towarzyszyć im będą Agata Nowakowska-Gumiela i Tomasz Gumiela. Młodzi artyści wykonają trzy cykle pieśni romantycznych: Miłość i życie kobiety Roberta Schumanna, Cygańskie melodie Antonina Dvoraka, a także Siedem pieśni cygańskich Manuela de Falli.
       Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy