Misie ratują w kinie

  Misie ratują w kinie

  (mag)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj w bydgoskim Multikinie rusza akcja "Misie ratują dzieci". Maluchy obejrzą interesujące filmy, wezmą udział w konkur -sach i dowiedzą się, jak zachowywać się na drodze .
       Program edukacyjny rozpocznie prelekcja przedstawiciela policji na temat bezpiecznego zachowania przy drodze, poparta krótkim filmem. Dzieci wezmą też udział w konkursie ze znajomości znaków drogowych i obejrzą jeden z filmów obecnych w repertuarze - "Klątwę królika", "Marsz pingwinów", "Apple seed", "Dziadka do orzechów" albo "Olivera Twista". W akcji będą uczestniczyć dzieci ze szkół podstawowych, nauczyciele, a także przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji oraz kuratorium oświaty. Przy wejściu na salę każdy uczestnik otrzyma ulotki na temat bezpieczeństwa przy drodze.
       Celem akcji jest zebranie pieniędzy na centrum terapeutyczne "Dom Misia Ratownika" dla dzieci ofiar wypadków i ich rodzin, uświadomienie kierowcom konieczności dostosowania prędkości do warunków drogowych, a dzieciom zagrożeń związanych z poruszaniem się po drodze. Akcja potrwa do 11 listopada.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy