Reklamowy już gotowy

  Reklamowy już gotowy

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Koniec rozstawiania nielegalnych billboardów i rozwieszania plakatów bez zezwolenia. W ciągu kilku dni prezydent miasta podpisze pierwszy kodeks reklamowy.
       Szacuje się, że ponad połowa reklam wisi nielegalnie. Janusz Bał-dyga, plastyk miejski, postanowił to zmienić. Napisał kodeks reklamowy.
       Bez pytania
       - Sporo reklam umieszczono nie pytając mnie i konserwatora zabytków o zgodę - mówi. - Osoby, które chcą postawić billboard, powinny powiadomić wydział administracji budowlanej ratusza. Większość tego nie robi.
       Jak pisaliśmy, reklamodawcy, którzy mają zgodę urzędników na postawienie billboardu, dostaną hologramy, które umieszczą na reklamie. Afisze bez tych znaczków uznawane będą za samowolkę, a ich zleceniodawcami zajmą się strażnicy miejscy.
       Czeka na podpis
       Projekt jest już gotowy. Zweryfikowali go m.in. radcy prawni, konserwator zabytków i drogowcy. - Kodeks trafił właśnie na biurko prezydenta Konstantego Dombrowicza. Wszystko wskazuje na to, że pan prezydent go podpisze - dodaje Bałdyga. - Z chwilą podpisania dokumentu, a nastąpi to lada dzień, kodeks wejdzie w życie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy