Spór o drukarnię

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Urzędnicy z ratusza, pomimo sprzeciwu mieszkańców Wilczaka, wydali decyzję przeciwną ich oczekiwaniom.
       Przypomnijmy. Przed dwoma miesiącami do ratusza wpłynął protest podpisany przez 30 mieszkańców budynków przy ul. Dolina i sąsiednich, którzy są przeciwni przekształceniu zakładu produkującego artykuły sportowe w drukarnię.
       Reprezentant firmy inwestora, "ReMedia" nie zgadza się z protestującymi i mówi, że praca w drukarni będzie oparta o technologie ekologiczne, które nie zaszkodzą środowisku. Jego słowa nie przekonały jednak mieszkańców.
       Ostatnio stracili wiarę w wygraną. Pracownicy wydziału administracji budowlanej Urzędu Miasta dwukrotnie zwrócili się do mieszkańców z prośbą o opinię.
       - Co z tego, że zaopiniowaliśmy ten projekt negatywnie, skoro w ratuszu i tak nie wzięli pod uwagę naszych opinii - żali się Popławska. - Właśnie dostaliśmy od nich pismo, w którym informują nas, że wydali decyzję o warunkach zabudowy. Zgadzają się, żeby z zakładu zrobić drukarnię. Wygląda na to, że wydawnictwo powstanie. Piszą, jakie pomieszczenia mogą znajdować się w budynku. Nic nie wspominają o hałasie, który będzie nam pewnie przeszkadzał podczas pracy drukarni. Wiedzą, że głośno nie będzie?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy