Ciemno i niebezpiecznie

  Ciemno i niebezpiecznie

  Hanna Walenczykowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lampy zapalają się dopiero kilkadziesiąt minut po zachodzie słońca. <b>
       Zmierzcha już o 17.46. Od tej pory, ulicami Bydgoszczy jeździ się "z duszą na ramieniu". Nieoświetlone ulice sprawiają, że przechodnie stają się całkowicie niewidoczni. Tak jest na wąskich i zadrzewionych ulicach. Tylko wczoraj, jadąc samochodem, w ostatniej chwili zauważyłam idącego jezdnią ulicy Chodkiewicza mężczyznę, który pchał przez sobą nieoświetlony wózek. Na ulicy Lelewela było szczególnie ciemno, ponieważ rosnące drzewa tworzą mroczny tunel. Podobnie było w Śródmieściu, na wąskich ulicach, na których wolno parkować samochody, w tym na Śniadeckich. Tam trudno nawet w dzień dostrzec dziecko, wybiegające zza zaparkowanego auta.
       W środę i w czwartek lampy uliczne zapaliły się tuż przed godziną 18.30. Dobrze, że nie padał deszcz...
       W Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformowano nas, że w Bydgoszczy jest 26,5 tys. punktów świetlnych, z czego jedynie 5 tys. należy do zarządu. Na wielu ulicach budowane jest nowe oświetlenie. Wszystkie lampy sterowane są radiowo i jak nam wyjaśnił Bogumił Grenz, zgodnie z planem winny zapalać się o godz. 18.05. Tak będzie aż do 20 października.
       - Oprócz takiego ustawienia systemu, dokonuje się również analizy pogodowej, w tym wykonuje badania natężenia światła dziennego - mówił Bogumił Grenz obiecując, że drogowcy sprawdzą, dlaczego oświetlenie włączało się przez minione dni zbyt późno.
       Każdego roku jesienią nasi Czytelnicy wskazują na to samo: ciemne i niebezpieczne ulice. Na niektórych wystarczyłoby tylko włączyć szybciej oświetlenie, na innych trzeba dostawić lampy... Marzy mi się choć jedna jesień bez tego "wytartego" już problemu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy