Aby drzewo było zdrowe

  Aby drzewo było zdrowe

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jesteś właścicielem posesji i masz przy swoim domu chorego kasztanowca? Możesz za darmo wywieźć liście, które spadły z tego drzewa.
       - Chodzi o zwalczanie szrotówka kasztanowcowiaczka - wyjaśnia Janusz Bordewicz, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. - Liście z drzew zaatakowanych przez tego szkodnika szybko opadają. Trzeba je usunąć, inaczej gnieżdżące się w nich larwy mogą przetrwać zimę.
       
  W te dni odbiorą liście:
       27 października; 3, 10, 17 i 24 listopada; 1 grudnia

       Bydgoski ratusz rozpoczął już wydawanie worków na liście. Przygotowano ich aż 5 tysięcy, a dotychczas wykorzystano tysiąc. To mniej niż w zeszłym roku o tej porze.
       Worki mogą odbierać mieszkańcy, którzy mają na swoim terenie kasztanowce, porażone przez szrotówka kasztanowcowiaczka. Są one wydawane bezpłatnie w Referacie Zieleni przy ul. Jezuickiej 4a, w pokoju nr 6, w godzinach urzędowania (najlepiej zgłaszać się od godz. 8 do 10).
       - Ustaliliśmy terminy odbioru worków z liśćmi kasztanowca. Informacje o miejscach, w których będą wystawione worki, należy zgłaszać pod numerem telefonu 58-58-466 - dodaje Janusz Bordewicz.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy