Kłopoty w centrali

  Kłopoty w centrali

  Katarzyna Piojda-Kasak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Od trzech lat mamy tylko zimną wodę, a płacimy, jak za ciepłą</i> - mówią lokatorzy bloku przy ul. Sandomierskiej 22 na Kapuściskach. Teraz mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconych pieniędzy.
       Mieszkańcy bloku twierdzą, że kilkanaście razy interweniowali w Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność", do której należy blok. - Na nic zdały się nasze telefony, pisma wysyłane do pana prezesa i wizyty w spółdzielni - opowiadają lokatorzy. - Od trzech lat jesteśmy pozbawieni ciepłej wody. Z rachunków, które dostajemy za wodę wynika, że zamiast płacić mniej, musimy zazwyczaj dopłacać kilkadziesiąt złotych za zużycie wody. Przecież to absurd!
       Władze spółdzielni problem znają.
  - Ciepłej wody brakuje nie tylko w bloku przy Sandomierskiej 22, ale też w sąsiednich budynkach - mówi Robert Małkiewicz, zastępca prezesa SM "Jedność". - Wszystko dlatego, że ciepła woda przygotowywana jest w centrali cieplnej, w której często dochodzi do awarii. Od lat walczymy z Komunalnym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej o modernizację sieci. W przyszłym roku pracownicy KPEC-u zlikwidują przestarzałą centralę. Węzły cieplne zostaną wtedy wyposażone w układy podgrzewania wody, które będą przygotowywały ciepłą wodę dla mieszkańców poszczególnych budynków. Takie rozwiązania stosują w innych spółdzielniach.
       Póki co, z kranów w mieszkaniach przy Sandomierskiej często leci zimna woda. Lokatorzy mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconych pieniędzy za wodę. Muszą dostarczyć do spółdzielni wnioski, w których wskażą, jak długo nie mają ciepłej wody.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy