Nie chcą "Astorii"

  Nie chcą "Astorii"

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy protestuje przeciwko rozbiórce budynku po Zakładach Graficznych im. KEN przy ulicy Jagiellońskiej.
       Zdaniem sekcji architekto- niczno-urbanistycznej towarzystwa budynek drukarni to najstarszy zachowany budynek poprzemysłowy w Bydgoszczy. "(...) powinien zostać zachowany, poddany konserwatorskiemu remontowi. (...)go w "akwarium" jest ze wszech miar niekorzystne" - czytamy w piśmie, przesłanym także do bydgoskiego ratusza, podpisanym przez Jerzego Derendę, prezesa TMMB.
       Towarzystwo ma również poważne zarzuty wobec projektantów i inwestora Centrum Handlowego "Astoria", które ma powstać za kościołem Klarysek.
  Dr Iwona Jastrzębska-Puzowska, przewodnicząca sekcji architektoniczno-urbanistycznej, uważa, że proponowany przez architektów projekt ma cechy "tymczasowości" i powinien stanąć na przedmieściu, nie zaś w centrum miasta. "(...) publikowane w prasie wizualizacje można potraktować tylko jako wariacje na temat, propozycje, a nie ostateczną i dopracowaną koncepcję nowej zabudowy" - zaznacza TMMB.
       Kontrowersyjna, według towarzystwa, jest również nazwa Centrum Handlowego. W tradycji bydgoskiej odnosi się ona bowiem jedynie do klubu sportowego i basenu przy ulicy Królowej Jadwigi.
       Proponowane przez TMMB nazwy to: "Bydgoska Drukarnia", "Stara Drukarnia", "Drukarnia Gruenauera" itp.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy