Ich troje plus Biedronka

  Ich troje plus Biedronka

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trzech byłych pracowników marketów "Biedronka" w Bydgoszczy stawi się dziś w Sądzie Pracy przy ul. Toruńskiej. Z byłym pracodawcą będą walczyć o zapłatę za nadgodziny.
       Wśród osób, które przyjdą na rozprawę, będzie Adam Kaptur, który na ten proces czekał blisko rok. Przez 11 miesięcy pracował jako kasjer w "Biedronce". Uzbierało mu się 2200 nadgodzin. Teraz od byłego pracodawcy, firmy Jeronimo Martins Dystrybucja, który jest właścicielem sieci sklepów, domaga się przed sądem prawie ośmiu tysięcy złotych za te nadgodziny.
       Do sądu przyjdą też koleżanka i kolega pana Adama, którzy wcześniej pracowali w "Biedronkach". Przepisy umożliwiają łączenie podobnych spraw, więc cała trójka będzie miała jedną sprawę. Razem chcą ponad 24 tys. zł za nadgodziny.
       Przypomnijmy. W lutym tego roku odbyła się rozprawa Barbary Karpińskiej, byłej pracownicy marketu w Bydgoszczy i pierwszej w regionie, która zdecydowała się walczyć o zapłatę za nadgodziny z byłym pracodawcą na drodze sądowej. Strony zawarły ugodę - Karpińska dostała 3,5 tys. zapłaty za nadgodziny.
       Właściciele sieci sklepów nie zgadzają się z zarzutami swoich byłych pracowników.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy