Uniwersytet rozpoczyna

  Uniwersytet rozpoczyna

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jutro odbędzie się pierwsza w dziejach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego inauguracja roku akademickiego. Swój udział w uroczystości zapowiedział prezydent Aleksander Kwaśniewski.
       Ustawa o utworzeniu UKW weszła w życie 1 września 2005 roku. Jutro po raz pierwszy uczelnia zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystość odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej, rozpoczęcie zaplanowano na godz. 12.
       Gościem będzie prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Już dziś do Bydgoszczy przyjeżdżają funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, żeby m. in. sprawdzić salę, w której odbędzie się inauguracja.
       Jeszcze bez terminu
       
  Następnym krokiem nowego uniwersytetu będzie wybór władz uczelni. - Mamy na to czas do końca roku kalendarzowego - mówi Agnieszka Podleśna, rzecznik UKW. - Nie mogę jeszcze podać konkretnego terminu, ale i w imieniu profesora Adama Marcinkowskiego, obecnego rektora zapewniam, że postaramy się przeprowadzić wybory jak najszybciej.
       Prof. Adam Marcinkowski będzie prawdopodobnie kandydował na stanowisko rektora UKW w Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy