Za dwa tygodnie ma rozpocząć się rozbiórka budynku po...

  Za dwa tygodnie ma rozpocząć się rozbiórka budynku po Zakładach Graficznych im. KEN.

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pierwsi na placu budowy pojawili się archeolodzy. Niedawno przez ścianę budynku wydobywano maszyny.

  Pierwsi na placu budowy pojawili się archeolodzy. Niedawno przez ścianę budynku wydobywano maszyny. ©Jarosław Pruss

  Do niedawna na terenie zakładów graficznych przebywali archeolodzy z UMK. Wiadomo, że znaleźli jedynie pozostałości naczyń, raczej bezwartościowe. Teraz do akcji ma wkroczyć ekipa, która prowadzić będzie prace rozbiórkowe.
  Pierwsi na placu budowy pojawili się archeolodzy. Niedawno przez ścianę budynku wydobywano maszyny.

  Pierwsi na placu budowy pojawili się archeolodzy. Niedawno przez ścianę budynku wydobywano maszyny. ©Jarosław Pruss

       Jak bowiem informowaliśmy, budynek "Astorii" ma składać się ze szkieletu starych zakładów oraz z nowych części, mających, zdaniem projektantów, doskonale pasować do otoczenia - m.in. zabytkowego kościoła Klarysek.
       Już tylko pogoda
       
  Jak się dowiedzieliśmy, rozbiórka ma rozpocząć się za dwa tygodnie. - Miesiąc później, być może jeszcze w trakcie prac rozbiórkowych, zamierzamy zabrać się za właściwą budowę. To, jak ona będzie przebiegać, na pewno będzie zależało od pogody - mówi Jacek Krzywicki z warszawskiej firmy Vertano Real Estate Sp. z o.o., inwestora centrum.
       Spółka planuje, że "Astoria" zostanie oddana do użytku wiosną 2007 roku. Budowę ma kontrolować nadzór budowlany. - To kontrowersyjny budynek, położony w strategicznym miejscu. Musimy sprawdzać, czy wszystko jest przeprowadzane zgodnie z prawem - mówi Marek Jaworski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
       Poszerzą w 2006
       
  W przyszłym roku, pod kątem inwestycji ma być przebudowana ulica Jagiellońska. Oprócz poszerzenia jezdni zmieniona zostanie także sygnalizacja świetlna, przełożone tory tramwajowe. Do centrum samochody będą wjeżdżały i wyjeżdżały skręcając w prawo, od strony urzędu wojewódzkiego.
       Przypomnijmy - spółka Vertano Real Estate zamierza sponsorować bydgoskich koszykarzy oraz pomóc w odbudowie fontanny "Potop".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy