Dla formy, bez wyczynu

  Dla formy, bez wyczynu

  Monika Wójcik

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W szkołach nadal prowadzone są pozalekcyjne zajęcia sportowe.
       W gimnazjum nr 2 na dodatkowe zajęcia na sali gimnastycznej przeznaczonych jest aż 15 godzin lekcyjnych tygodniowo. Trenujące grupy liczą tu od 15 do 20 osób. Przychodzą Ci, którzy mają na to ochotę, zajęcia nie są obowiązkowe. Wszystko jednak odbywa się pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego.
       - Prowadzimy dziennik, w którym określony jest cel i temat zajęć - mówi Krzysztof Kuzimski, nauczyciel wychowania fizycznego i zarazem wicedyrektor szkoły.
  - Zalecane jest , aby każda grupa miała jakąś specjalizację. Najczęściej tworzy się zespoły siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej bądź nożnej. Popularny jest też tak zwany sport masowy, czyli gry i zabawy ruchowe.
       
  Utrzymać formę
       
  Większość szkół podstawowych i gimnazjów stara się zorganizować swoim uczniom takie zajęcia. Dorota Grobelna, wicedyrektor Gimnazjum nr 22 proponuje swoim podopiecznym, oprócz zajęć na sali 3 razy w tygodniu, dwa razy w tygodniu darmowy basen.
       - Staramy się zachęcić jak największą liczbę dzieci do korzystania z zajęć, wszystkie są nieodpłatne - zapewnia.
       Podobnie jest też w Gimnazjum nr 3 na osiedlu Bajka i w Gimnazjum nr 32 na Osowej Górze. Nie jest to co prawda sport wyczynowy, ale pomaga utrzymać formę.
       Wydział Edukacji i Sportu zaleca, aby grupy sportowe szkolili nauczyciele posiadający specjalizację w danej dziedzinie. Pieniądze na ich wynagrodzenie przekazuje wydział w ramach umowy - zlecenia. Jest to kwota rzędu 15 złotych brutto.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy