Zatrudnij się sam

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Centrum Wspierania Samozatrudnienia na razie pomaga tylko bezrobotnym. Inni, którzy myślą o pracy "na swoim", będą mogli przyjść za dwa tygodnie.
       Centrum funkcjonuje od początku września i od tego czasu z usług konsultantów skorzystało już ponad 300 osób. - Jest to wielka pomoc. Dowiedziałem się, jakie dokumenty muszę przygotować, ile to będzie kosztować i co mam zrobić. I to wszystko za darmo - chwali pan Marek, który od roku jest bezrobotny. Do biura przyszedł z pomysłem na firmę.
       Duże zainteresowanie
       
  Trafność idei centrum potwierdzają kolejki, które każdego dnia ustawiają się przed drzwiami biura oraz sami konsultanci.
  - Ludzie przychodzą do nas z gotowymi pomysłami. Przede wszystkim pytają o formy dofinansowania swoich działalności i o mechanizmy ich zakładania. Pomagamy im - mówi Kazimierz Górecki, jeden z trzech konsultantów centrum.
       W środku, zainteresowani, oprócz podstawowych informacji otrzymują też konkretną pomoc w formie szkoleń i porad na temat współpracy z urzędami skarbowymi i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Centrum prowadzi też prawdziwe szkolenia biznesowe. Wszystkie bezpłatnie.
       Niestety, biuro nie jest jeszcze całkowicie wyposażone i dlatego przyjmuje tylko bezrobotnych - Młodzież, studenci, osoby zagrożone utratą pracy oraz wszyscy ci, którzy już swoją działalność mają tylko szukają dodatkowych źródeł finansowania będą przyjmowani od dziesiątego października - wyjaśnia Grabowska.
       Skąd ten pomysł
       
  Idea centrum wzięła się od samych bezrobotnych. Podczas rozmów z pracownikami urzędów pracy, twierdzili, że ich marzeniem jest praca na własny rachunek. - Głównym celem jest jednak zwiększenie liczby mieszkańców miasta prowadzących własną działalność gospodarczą - mówi Grabowska, która razem z Urzędem Miasta koordynuje projekt.
       Centrum Wspierania
       
  pn., śr., czw.: 9-16
       wt.: 9-18
       pt.: 9-14
       tel. 585-91-05
       ul. Grudządzka 9-15, budynek C, pok. - 117
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy