ATR śladem AB

  Joanna Pawlikowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Władze bydgoskiej Akademii Techniczno-Rolniczej złożą wniosek o utworzenie Uniwersytetu Technologicznego.
       - Prace nad wnioskiem trwały dwa lata, właściwie ostatnio to go uzupełnialiśmy i czekaliśmy - mówi Franciszek Bromberek, rzecznik prasowy ATR. Po prawniczej korekcie, tekst rozpatrzy Rada Główna Senatu, prosząc najpierw o opinię trzy, niezależne uniwersytety. Przekształcenie bydgoskiej akademii nie było wcześniej możliwe, bo przepisy uwzględniały tylko klasyczne uczelnie.
       W nowym prawie o szkolnictwie wyższym uzupełniono i przede wszystkim zebrano w całość wszystkie, rozproszone do tej pory, przepisy dotyczące szkolnictwa wyższego. - W artykule trzecim pojawiły się nowe możliwości - ujawnia Franciszek Bromberek. Jeśli do słowa "uniwersytet" dodamy przymiotnik określający profil uczelni, to ATR może zmienić się w Uniwersytet Technologiczny.
       Awans uczelni zależy od liczby uprawnień do nadawania stopni naukowych. W przypadku ATR-u nie może być ich mniej niż sześć. - Od dawna mieliśmy dobrą kadrę naukową - mówi Franciszek Bromberek. - W tej chwili uczelnia kształci doktorantów na siedmiu wydziałach, z czego trzy uprawnione są do habilitacji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy