Uczniowie będą u siebie za rok

  Uczniowie będą u siebie za rok

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzież z "gastronomika" ma lekcje w trzech różnych budynkach. Dyrekcja placówki uspokaja, że utrudnienia czekają uczniów tylko w tym roku szkolnym.
       - Moja córka uczy się Zespole Szkół Gastronomicznych, znajdującym się przy ulicy Konarskiego. W tym roku szkolnym jej klasa ma zajęcia również w budynku Akademii Techniczno-Rolniczej przy Grodzkiej - opowiada nasza Czytelniczka. - Uczniowie muszą tam przejść na kolejną lekcję ze szkoły przy Konarskiego w ciągu zaledwie pięciu minut, bo tyle trwa przerwa. W związku z tym ciągle się spóźniają, zwłaszcza jeśli poprzednio mieli wychowanie fizyczne. Jak długo potrwa taka sytuacja?
       
  Z lekcji na lekcję
       
  - Młodzież uczy się w trzech budynkach: tym przy ulicy Konarskiego, przy Grodzkiej oraz w I Liceum Ogólnokształcącym przy placu Wolności - potwierdza Danuta Gaczkowska, wicedyrektor Zespołu Szkół Gastronomicznych. - Nasz stary pawilon został bowiem wyburzony i teraz trwa budowa nowego.
       
  Danuta Gaczkowska przyznaje, że sytuacja jest bardzo ciężka. - Ułożenie planu lekcji, gdy gdy zajęcia prowadzone są w trzech budynkach nie jest łatwe - mówi. - Jednak staraliśmy się, aby to nauczyciele przechodzili z miejsca na miejsce. Sporadycznie zdarza się, że młodzież musi przejść na następną lekcję. Uczniowie mają na to nie pięć, a dziesięć minut.
       Trzeba przetrwać
       
  Danuta Gaczkowska zapewniła, że takie utrudnienia czekają uczniów tylko w tym roku szkolnym. - Wszyscy z utęsknieniem czekamy na 1 września 2006 - dodała.- Wtedy zostanie otwarty nowy pawilon.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy