Festiwal z "klimą"

  Festiwal z "klimą"

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Krzysztof Penderecki na trzy wiolonczele, Adam Makowicz z Kwartetem Wilanowskim i Beethoven pod batutą Wojciecha Michniewskiego - to tylko niektóre z propozycji, które przynosi nam 43. Bydgoski Festiwal Muzyczny.
       Zainauguruje go w niedzielę, 11 września w Filharmonii Pomorskiej"Requiem" Dworzaka. I już wtedy właśnie bydgoscy melomani przeżyją pierwsze, nie tylko artystyczne, zaskoczenie.
       W sali koncerowej FP pojawił się nowy parkiet i bezszmerowo zadziała nowoczesna klimatyzacja. A jeśli komuś wyda się, że akustyka jest jeszcze lepsza niż była, to nie będzie w błędzie. Bo w ramach remontu odnowiono wszystkie fotele i każdy z nich przechodził specjalistyczne badania w komorze akustycznej.
       W repertuarze festiwalu, który tak został dobrany, by każdy znalazł coś dla siebie - do wyboru będzie też muzyka dawna, połączona z filmem, tango i flamenco okraszone skrzypcami Krzysztofa Jakowicza, zestaw pieśni miłosnych Schuberta, Schumanna i Czajkowskiego, perły baroku pod batutą Paula Esswooda (jeden z najwybitniejszych kontratenorów naszych czasów), "Mesjasz" H- z Capellą Bydgostiensis, niemieckimi solistami i Peterem Schwarzem w roli dyrygenta. Będzie też coś specjalnego dla młodzieży - "Zamek na Czorsztynie", opera komiczna Karola Kurpińskiego w poznańskiej obsadzie i coś dla miłośników muzyki współczesnej - Ensamble MW2 i Olga Szwajgier, sopranistka, która fascynuje głosem o aż sześciu oktawach.
       Festiwal zakończy się 1 października, a finałowy koncert poprzedzą tegoroczne regionalne obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy