Po pierwsze; cena.

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po drugie; czas. Od początku września obowiązują niższe opłaty targowe.
       Po wielu miesiącach walki, widowiskowych protestach (prezydent Bydgoszczy opuścił salę obrad w czasie dyskusji nad tekstem uchwały Rady Miasta), oskarżeniach o łamanie prawa (wojewodę krytykowano za późną publikację treści uchwały w biuletynie) w ubiegłym tygodniu zaczęły obowiązywać nowe stawki opłat targowych. Zgodnie z wolą radnych są one od 30 do 50 niższe.
       - Rada Miasta decydując się na obniżenie stawek udowodniła, że można myśleć inaczej - nie tylko o podwyższaniu opłat. Uchwała weszła w życie miesiąc za późno. Nie znam drugiej, która byłaby tak wnikliwie badana - twierdzi Wojciech Nowacki, przewodniczący komisji budżetu RM.
       Zmiana własności?
       
  Zdaniem radnego Nowackiego na decyzji radnych zyska kilkaset osób, szczególnie tych, którzy pracują na targowisku hurtowym przy ul. Kieleckiej.
       - To pierwszy krok - zapowiada przewodniczący komisji budżetu podkreślając, że nadszedł czas na poprawienie warunków najmu. - Prowadzący targowiska spisują umowy dzierżawy na zbyt krótki okres; od roku do trzech lat. Uniemożliwia to inwestowanie w administrowany przez nich teren. Miasta, jego właściciel, zawsze dyktuje warunki. Uważam, że są one niekorzystne dla kupców.
       
  Zbierają administratorzy
       
  Przypomnijmy, że zgodnie z zapisem uchwały obowiązek uiszczenia opłaty targowej powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na targowiskach oraz w innych miejscach.
       Zwolnione od opłaty targowej są osoby, które m.in.: prowadzą działalność handlową prowadzoną na imprezach charytatywnych. Na inkasentów wyznaczono prowadzących targowiska.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy