Międzynarodowo w Kruszynie

  Międzynarodowo w Kruszynie

  Hanna Walenczykowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W czwartek w podbydgoskim Kruszynie otwarty zostanie specjalny zespół szkół, który będzie filią Szczecin International School w Szczecinie. Służyć będzie dzieciom oficerów NATO.
       Jak nas poinformowała dyrektor Szczecin International School 1 września rozpocznie działalność szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum ogólnokształcące. Na tymczasową siedzibę międzynarodowego zespołu wybrano Szkołę Podstawową w Kruszynie.
       Na uroczystości, które rozpoczną się mszą św. w kościele parafialnym o godz. 10 zaproszono przedstawicieli Joint Force Training Centre.
       W asyście dowódcy
       
  Oficerowie NATO już pracują w Bydgoszczy, lecz nie wszyscy przyjechali z dziećmi. Na razie więc szkoła w Kruszynie spełnia wymagania Centrum Szkolenia Sił Połączonych.
       Maria Kowalska, przedstawicielka JFTC powiedziała nam, że w uroczystościach wezmą udział dowódcy centrum: gen. dyw. Peter Kdyrektor centrum oraz gen. bryg. Constantin Popov, szef sztabu. Zaproszony został nowy dowódca gen. bryg. Tadeusz Buk, który obejmuje właśnie stanowisko zastępcy dyrektora centrum szkolenia. Do wczoraj nie było wiadomo czy generał Buk pojedzie do Kruszyna.
       Jednak nie Bydgoszcz
       
  Przypomnijmy, że Bydgoszcz starała się o to, by taka szkoła powstała na terenie miasta. Rada Miasta zgodziła się nawet na przekazanie budynku po przedszkolu. Oferta Bydgoszczy nie spełniła jednak wymagań.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy