Trzydzieści cztery tysiące cegiełek

  Trzydzieści cztery tysiące cegiełek

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Osoby z rodzin wielodzietnych i najbardziej potrzebujące mogą zgłaszać się do "Caritas" po podręczniki do języka angielskiego.
       Dary zostaną przekazane w związku z akcją "Z uśmiechem do szkoły", którą tydzień temu rozpoczęła "Caritas". W parafiach diecezji bydgoskiej i centrali "Caritas" przy ul. Cienistej można kupić cegiełki po 1 zł, 2 zł i 5 zł. W sumie do sprzedania są 34 tysiące cegiełek.
       Parafie zdecydują
       
  - Kilka parafii już się rozliczyło, w innych akcja dopiero rusza - mówi ks. Wojciech Przybyła, dyrektor "Caritas" diecezji bydgoskiej.
       Za zebrane pieniądze zostaną przygotowane szkolne wyprawki, a także wykupione obiady dla dzieci. Większość pieniędzy będzie do dyspozycji parafii.
       Dla podstawówek i szkół ponadgimnazjalnych
       
  Uczniowie z niezamożnych rodzin otrzymają ponadto podręczniki do nauki języka angielskiego. Są to książki do szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych (autorzy: Steve Elsvort, Ingrid Streebairn, Christine Kay-Williams).
       - Mamy do rozdania ponad dwa tysiące podręczników - mówi ks. Wojciech Przybyła. Można się po nie zgłaszać do naszej siedziby przy ulicy Cienistej.
       Finał we wrześniu
       
  Akcja "Z uśmiechem do szkoły" organizowana jest po raz piąty. Dwa lata temu wsparcie otrzymało 700 dzieci (akcja obejmowała tylko Bydgoszcz), a w ubiegłym roku - 1.500 (cała diecezja). Akcja potrwa do 12 września.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy