Wszystko się podoba

  Wszystko się podoba

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Wszystko nam się tu podoba, najbardziej przyroda i atmosfera</i> - mówią młodzi Polacy z Mołdawii, którzy na 2 tygodnie przyjechali do naszego regionu.
       Grupa licząca 14 osób przyjechała z Bielc w Mołdawii. - Jest tam Dom Polski, w którym odbywają się kursy ojczystego języka. Prowadzi je 2 nauczycieli, którzy przyjechali specjalnie z Polski - wyjaśnia Walentyna Zainczykowska, opiekunka grupy. Przy Domu Polskim działa zespół taneczny, świetlica i biblioteka oraz drużyna harcerska, której członkami są goście z Bielc.
       - Wszystko nam się podoba - odpowiadają zgodnie Ola Zawadzka i Julia Tudos, kiedy pytam je o wrażenia.
  Ola była już wiele razy w Polsce. Jest pod wrażeniem polskiej przyrody i serdecznej atmosfery. - Teraz nauczyłam się jeździć na rowerze - mówi z uśmiechem. Ola ma 15 lat i od września pójdzie do 9 klasy. - Później chciałabym studiować ekonomię. Może w Polsce a może w Anglii? - zastanawia się.
       
  Grupa z Mołdawii będzie w naszym regionie do 29 sierpnia. W programie zajęć zaplanowano wiele atrakcji: między innymi wycieczki rowerowe po Zaborskim Parku Krajobrazowym, żeglowanie na jachtach, fotografika, jazda konna.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy