Szkoła dla mistrzów grzebienia

  Szkoła dla mistrzów grzebienia

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Stworzenie na głowie wygodnej i dobrze prezentującej się fryzury to też sztuka. Młodzi ludzie mogą nauczyć się tego w Technikum Usług Fryzjerskich.
       Żeby zostać profesjonalnym fryzjerem nie wystarczy grzebień, nożyczki i suszarka. Każdy kto w przyszłości marzy o karierze w tej właśnie dziedzinie i założeniu na przykład własnej firmy, może wybrać Technikum Usług Fryzjerskich. Szkoła mieści się przy ulicy Gajowej 94 w Bydgoszczy. Istnieje od kilku lat. Niedawno w pomieszczeniach przeprowadzono remont.
       Placówka ma trzy profesjonalnie wyposażone pracownie do nauki zawodu, w których jest wszystko to, co przyszłym mistrzom grzebienia może się przydać, m.in.: suszarki, podświetlane lustra, fotele. Są też peruki, na których można ćwiczyć swoje umiejętności zanim będzie się czesało "prawdziwe" głowy.
       Szkoła przy Gajowej poszerzyła swoją ofertę edukacyjną. Od tego roku funkcjonuje 4-letnie Technikum Usług Fryzjerskich prowadzone systemem dziennym dla absolwentów gimnazjów.
       Podobną szkołę w systemie zaocznym stworzono dla dorosłych na podbudowie gimnazjum, szkoły podstawowej lub dowolnej szkoły zawodowej.
       Dorośli mogą uczyć się również w 3-letnim Technikum Fryzjerskim po szkole zawodowej (zawód fryzjer). Po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu z przygotowania zawodowego absolwent otrzymuje tytuł technika usług fryzjerskich. Ma też możliwość przystąpienia do egzaminu maturalnego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy