Sztuka bez biletów

  Sztuka bez biletów

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powstała nowa inicjatywa kulturalna w Bydgoszczy. Paweł Murlik, bydgoski artysta, proponuje eksponowanie dzieł sztuki w sklepach. Pierwszą wystawę można oglądać w "Riffie".
       Pierwszą wystawą w "Riffie" (sklep muzyczny u zbiegu ulic Gdańskiej i Śniadeckich) będzie ekspozycja prac Roberta Nowaka.
       Skrywany żal
       
  Robert, wielbiciel fantastyki - członek znanego w Bydgoszczy klubu "Maskon" - jest autorem grafiki komputerowej i szkiców. - Moje prace są inspirowane surrealizmem. Nawiązują do świata fantastyki, marzeń sennych, halucynacji i majaków, wynaturzonych przez moją wyobraźnię. Człowiek staje się w nich pozbawioną formy bryłą. Próbuję odkryć i pokazać wszystkim jej skrywany żal, tęsknotę, niespełnioną miłość - mówi Robert.
       Nowa promocja
       
  Grafiki oglądać można dzięki inicjatywie Pawła Murlika, muzyka kierującego "Riffem" i współpracującego z Miejskim Ośrodkiem Kultury.
       - Robert nie jest znanym, ale za to bardzo utalentowanym grafikiem. Taka forma promocji sztuki jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne - tłumaczy Murlik.
       Wystawiajcie!
       
  Czy taki sposób pokazywania pracy bydgoskich artystów przyjmie się w naszym mieście? Paweł Murlik proponuje organizacje wystaw innym artystom i sklepom lub firmom, które chcą wystawiać ich prace za darmo.
       -Czekam na propozycje współpracy. Na pewno pomoże w tym MOK - dodaje Paweł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy