Chcieli grać ostrzej niż wszyscy inni

  Chcieli grać ostrzej niż wszyscy inni

  Bogdan Dondajewski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gitarzysta i założyciel kapeli, Adam Tranquilli

  Gitarzysta i założyciel kapeli, Adam Tranquilli ©Internet

  W sobotę muzycy z Without End z Nowego Jorku zagrają na Przystanku Woodstock, a już w poniedziałek pojawią się na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Towarzyszyć im będą zespoły z regionu.
  Gitarzysta i założyciel kapeli, Adam Tranquilli

  Gitarzysta i założyciel kapeli, Adam Tranquilli ©Internet

  Nowojorczycy zagrają na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie - na rozpoczynającym się dzisiaj XI. Przystanku Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą jako jedna z ostatnich kapel na imprezie. Natomiast w poniedziałek przyjadą stamtąd prosto do Bydgoszczy.
  Grupę Without End założyli świetnie znający się gitarzysta Adam Tranquilli i grający na perkusji Adam Keifer. Obydwaj zaczęli wspólne granie już ponad dziesięć lat temu, kiedy to weszli w skład Last Remains. Po odejściu ze składu basisty przemianowali zespół na Headlock.
  Nowa formacja szybko wpadła w oko producentowi z amerykańskiej wytwórni Pavement, dla której nagrali świetny album "It Found Me". Dzięki sukcesowi, jaki odniosła ta płyta, zespół odbył nawet tournee po Europie, gdzie supportował dobrze znanej grupie MOD.

  Chcieli grać ostrzej niż wszyscy inni

  Niestety, obowiązki rodzinne zmusiły Tranquilli do odłożenia gitary na bok i zaprzestania grania. Na szczęście nie na długo. Na początku lat dziewięćdziesiątych losy obydwu panów znów się powiązały. Podczas jednego ze spotkań w Nowym Jorku postanowili założyć kapelę grającą "ostrzej niż inni". Tak właśnie powstał Without End, zespół z nurtu klasycznego, ostrego i nawet brutalnego thrash metalu. W ubiegłym roku nagrali debiutancki album "Disease is Man", który zawiera trzynaście dynamicznych i ostrych utworów.

  Cykliczna Scena i Przyjaciele

  Kapela zagra w Bydgoszczy na Wyspie Młyńskiej w poniedziałek dzięki cyklowi imprez: Scena Muzyczna i Przyjaciele. Cykl ma formę przeglądu kapel z regionu naszego województwa, które już w jakimś stopniu zaistniały na polskim rynku muzycznym. Widzieliśmy tu m.in. Toronto i PtakY, a dzięki znajomościom organizatorów "Sceny", udało się ściągnąć Without End.

  Z Butelką, Nataszą Henning Band i Little Wing

  Obok Without End na Wyspie zagrają jeszcze: "Butelka" - rockowa grupa lubiąca kontrowersyjne teksty, "Natasza Henning Band" i bydgoski zespół "Little Wing", który wykona utwory z płyty "Musisz to mieć" oraz najnowszego albumu "Pod powiekami", który niedługo pojawi się na rynku.
  _______________________
  WITHOUT END
  Wyspa Młyńska, poniedziałek, początek godzina 15, wstęp wolny
  Oprócz Without End wystąpią też kapele: Butelka, Little Wing, Natasza Henning Band.
  _______________________

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy