(h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzisiaj bydgoskie pogotowie otrzyma drugi ambulans. Za pół roku dostanie siódmy i stanie się najnowocześniejszym pogotowiem w kraju.
  Przypomnijmy - wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego, dofinansowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz Unię Europejską ma otrzymać siedem najnowszej generacji ambulansów marki Volkswagen. Zaplanowano też modernizację systemu łączności pomiędzy zespołami ratowniczymi a punktami stacjonowania karetek. Wcześniej wymieniono defibrylatory oraz zmodernizowano budynek przy ul. Produkcyjnej.
  - Realizujemy nasz projekt, doposażamy pogotowie w najlepszy sprzęt, tak, by za kilka miesięcy spełniało najwyższe wymagania.
  Zamieniamy tabor dzierżawiony na własny i choć jest tak wysokiej klasy... życzę bydgoszczanom, aby jak najrzadziej musieli z niego korzystać - powiedział "Pomorskiej" Jan Szopiński, wicemarszałek województwa.
  Klima i turbodoładowanie
  Kilka dni temu pogotowie otrzymało pierwszy pojazd. Został on wyposażony w nowoczesny sprzęt. Ma np. specjalne (automatycznie wysuwane) nosze, podgrzewacz do płynów stosowanych podczas transfuzji, specjalne oświetlenie każdej strony auta, głośnie sygnalizatory dźwiękowe oraz wyraźne sygnalizatory świetlne. W obu częściach; dla pacjentów i kierowcy jest klimatyzacja. Silnik 2,8 l pojemności z turbodoładowaniem. Jest bardzo szybki i zwrotny.
  - Ruszy w trasę w piątek, musimy przecież przeszkolić wszystkie zespoły ratunkowe - wyjaśnia Piotr Frąszczak z pogotowia. - W środę otrzymamy drugi taki pojazd, który po wyposażeniu, od najbliższego poniedziałku będzie służył pacjentom. Kolejne karetki przekazywane będą każdego trzeciego dnia miesiąca, aż do 3 stycznia 2006 roku.
  W czwartek inauguracja
  Dodajmy, że administracja pogotowia w tym tygodniu przeniesie się do Fordonu na ul. Produkcyjną. Przy ul. Markwarta pozostanie już tylko część dyspozytorska, część łącznościowa i miniwarsztat. Na razie zostanie też przychodnia ortopedyczna.
  - Otwarcie nowej siedziby zaplanowaliśmy w najbliższy czwartek - mówi Piotr Frąszczak dodając, że realizacja wszystkich inwestycji wartych ponad 3 mln złotych sprawi, że: nasze pogotowie będzie najlepiej wyposażoną jednostką w kraju, spełniającą najwyższe, europejskie standardy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy