Uwaga! Sroga droga!

  Uwaga! Sroga droga!

  Monika Wójcik

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Brawurowe popisy na szosach, stłuczki, zderzenia. Zarówno kierowcy, jak i piesi nie grzeszą rozsądkiem, a życie mamy tylko jedno.
       W poniedziałkowym wydaniu "Pomorskiej" zamieściliśmy listę najniebezpieczniejszych, zdaniem Czytelników, miejsc w naszym mieście. Podczas naszego wczorajszego dyżuru rozdzwoniły się telefony. Dziś prezentujemy kolejne spostrzeżenia bydgoszczan.
       Bezpieczniej po "zebrze"
       
  Osiedle Leśne - przemierzamy ulicę Sułkowskiego. W kilku miejscach widać pasy. Niestety, przechodnie wybierają te odcinki, w których "zebry" nie ma.
       - A samochody znów musiały hamować z piskiem opon - zauważa Małgorzata Borkowska, studentka. - Kierowca nie ma szans zatrzymać się w porę.
       Aż strach!
       
  Zmieniamy okolicę, ulica Grobla na Szwederowie. Choć to nieduża i z pozoru spokojna uliczka, to kierowcy jeżdżą tu niczym na wyścigach. - Aż strach! - mówi mieszkanka osiedla. - Wyjeżdżają zza rogu z taką prędkością, że człowiek nie zdąży nawet uciec.
       
  Pieszy kontra kierowca
       
  A może by tak na Bartodzieje? Skrzyżowanie ulic Głowackiego i Wyszyńskiego. Choć odcinek ten jest niebezpieczny, to sygnalizacji świetlnej tutaj nie ma.
       - Nie raz widziałem, jak pieszy lądował prawie na masce przejeżdżającego tędy auta - mówi pan Jan. - Kierowcy za kółkiem czują się bezkarni. Piesi za to są często bardzo nierozważni.
       
  Uczniowie w opałach
       
  Po raz kolejny Bartodzieje, ulica Powstanców Wielkopolskich. Tu mieści się ZS Samochodowych. W czasie roku szkolnego uczniowie, po zakończonych lekcjach, w pośpiechu wybiegają ze szkoły... wprost na jezdnię. Brak pasów, brak sygnalizacji świetlnej to stałe powtarzające się zarzuty.
       - Okolica szkoły, to szczególne, priorytetowe miejsce, aby zainstalować sygnalizatory - uważa nasza Czytelniczka. Gdzie się podziały?
       Odpowiednie oznakowanie ulic, to już część sukcesu. Aznaków jest, zdaniem naszych czytelników, jak na lekarstwo.
       -wrażenie, że ktoś zapomniał postawić kilka znaków drogowych
  - stwierdza pan Mirosław. - W mieście jest wiele małych skrzyżowań, które aż proszą się o znaki ostrzegawcze. Weźmy, na przykład ulice Swarzewską, Polankę, czy Gajową. Tam bardzo często dochodzi do stłuczek, a nawet poważniejszych wypadków.
       
  Wielokrotnie pisaliśmy w dodatku "W drogę" o skrzyżowaniu ul. Zamoyskiego z Niemcewicza, gdzie kierowcy jadący od ul. Chodkiewicza nie ustępują pierwszeństwa nadjeżdżającym z prawej strony. Drogowcy twierdzą, że wystarczy przestrzegać przepisy drogowe. A może jednak znak ostrzegawczy?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy