Czekają chociaż na zaliczkę

  Czekają chociaż na zaliczkę

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pracownicy Zakładów Urządzeń Okrętowych "Famor" tygodniami czekają na wypłaty. Czy dzisiaj wreszcie je dostaną?
       Przypomnijmy. Pracownicy "Famoru" od listopada ubiegłego roku dostają pieniądze z opóźnieniem. W marcu niektórzy z nich czekali prawie trzy tygodnie na wypłaty. Po naszym artykule prezes zwołał specjalne zebranie pracowników produkcji. - Obiecał, że jeżeli nie będzie w stanie wypłacić całych pensji, będzie dawał nam zaliczki - mówią pracownicy. - Niektórym działom zmienił też termin wypłaty z ostatniego dnia miesiąca na dziesiątego następnego miesiąca. Czerwcowe wypłaty dostaliśmy tydzień po terminie. W tym miesiącu pieniędzy jeszcze nie otrzymaliśmy. Zaliczek też nie.
       
  Kierownicy działów wywiesili na tablicach ogłoszeń kartki z informacją o późniejszym terminie wypłat. - Nie napisali jednak, kiedy dostaniemy pensje - żali się jeden z pracowników. - Z czego mam utrzymać czteroosobową rodzinę, kiedy żona nie pracuje? Za co kupię dziecku podręczniki do szkoły? - pyta ze łzami w oczach.
       Szefowie przedsiębiorstwa przyznają, że rzeczywiście wypłacają zatrudnionym pieniądze z opóźnieniem. Według nich winnymi sytuacji są kontrahenci. - Przyczyną są ogromne zaległości płatnicze, jakie mają wobec naszej spółki stocznie - mówi Grzegorz Grzybowski, rzecznik firmy.
       Pracownicy liczą, że wypłaty dostaną dzisiaj. - Tak przynajmniej obiecują kierownicy. Jeśli nie dotrzymają słowa, sprawę skierujemy do inspekcji pracy - zapowiadają.
       "Famor" SA istnieje od 1952 roku. Produkuje urządzenia dla przemysłu okrętowego. Zatrudnia około 290 osób.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy