Pieniądze na trasę

  Pieniądze na trasę

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Wniosek Bydgoszczy o dofinansowanie budowy trasy W-Z będzie konkurował z piętnastoma innymi. Jak go ocenili eksperci, dowiemy się najwcześniej za 3 miesiące.
       Wczoraj zakończono nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Regionalnego. - Wpłynęło 16 wniosków - informuje Jacek Kuźniewicz, dyrektor departamentu wdrażania programów regionalnych Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.
       Eksperci ocenią
       
  Na razie jednak nie dowiemy się, jak wypadł nasz wniosek. - Najpierw będzie ocena formalna wniosków, która potrwa 21 dni roboczych. Później będzie on poddany ocenie panelu ekspertów, co potrwa kolejne 2 miesiące - dodaje Kuźniewicz.
       - Ubiegamy się o 50 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - mówi Paweł Retkowski, pełnomocnik prezydenta do do spraw Unii. Pozostała kwota na inwestycję - ok. 21 mln zł będzie pochodzić z budżetu Bydgoszczy i zaciągniętego przez miasto kredytu. Jak dodaje Kuźniewicz, do podziału jest około 65 milionów złotych.
       Były kłopoty
       
  Bydgoski wniosek złożono 20 czerwca. Miał wpłynąć kilka miesięcy temu, tak żeby inwestycja mogła rozpocząć się jeszcze w 2005 roku. Zarząd województwa przesunął jednak termin na przełom czerwca i lipca. Wcześniej wniosek odrzucono, bo Bydgoszcz nie spełniała wszystkich warunków. Kontynuacja budowy trasy W-Z, to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy