Lato poszukiwań

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Tylko w zeszłym roku w kraju zaginęło 5 tysięcy nastolatków. Fundacja "Itaka" i markety "Tesco" od dziś razem będą szukały zaginionych.
       Plakaty ze zdjęciami zaginionych będą rozwieszone we wszystkich sklepach "Tesco". Na afiszach znajdą się też rysopisy osób w wieku od 15 do 27 lat oraz numer całodobowego telefonu do "Itaki" - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. - Co tydzień prawie trzy miliony klientów odwiedza nasze sklepy w całej Polsce. Liczymy, że ekspozycja plakatów z wizerunkami zaginionych pomoże w odnalezieniu poszukiwanych - mówi Wojciech Sokół, dyrektor działu korporacyjnego "Tesco Polska".
       W Wielkiej Brytanii dzięki podobnej współpracy udało się odnaleźć już kilkanaście osób, więc organizatorzy akcji liczą na jej powodzenie.
       Co roku w Polsce ginie ponad 20 tysięcy osób. Liczba ta z roku na rok wzrasta. Największą grupą stanowią osoby w wieku od 13 do 17 lat. W 2004 roku zanotowano prawie 5 tysięcy takich zaginięć. W rzeczywistości jest ich jednak więcej, bo rodzice często nie zgłaszają tego policji.
       Współpraca "Itaki" z siecią "Tesco" nie ograniczy się do publikacji jednego plakatu. - Opracowaliśmy procedurę działania w przypadku nagłego zaginięcia małego dziecka, osoby starszej lub chorej - mówi Andrzej Pietrucha z Fundacji "Itaka". - W takiej sytuacji będziemy błyskawicznie przesyłać gotowy plakat ze zdjęciem bezpośrednio do sklepów "Tesco". Dodatkowo broszury ze zdjęciami zaginionych otrzymają pracownicy sieci sklepów.
       W innych marketach takie akcje nie są na razie prowadzone. - Jeśli jednak pracownicy fundacji zwrócą się do nas z taką propozycją, chętnie weźmiemy udział w akcji - zapowiada Dorota Patejko , rzecznik "Auchan".
       Plakaty z wizerunkami zaginionych będą wisiały w sklepach do końca wakacji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy