Zrobią, tylko co?

  (bog.h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Budowie centrum handlowego "Astoria" sprzeciwiają się kolejni politycy. Planów rozbiórki nie akceptuje wojewódzki konserwator zabytków.
       Budowa "Astorii", nowego centrum handlowego w budynkach należących do Zakładów Graficznych nadal budzi kontrowersje. Do walki przeciwko inwestycji włączają się lokalni politycy.
       Niezdecydowani
       
  Partia Demokratyczna wydała oficjalne stanowisko w tej sprawie.
       Czytamy w nim m.in.: "Naszym zdaniem tego typu market z powodzeniem mógłby znaleźć dla siebie miejsce poza ścisłym centrum miasta.
  Tu natomiast królować powinny małe sklepy i butiki tworzące klimat starego centrum Bydgoszczy(...)". - W najbliższym czasie zamierzamy podjąć odpowiednie działania - mówi Paweł Wojewoda , rzecznik prasowy Partii Demokratycznej. - Jakie? Jeszcze za wcześnie mówić o szczegółach. W tej chwili przygotowujemy plany i zamierzamy pobudzić do działania lokalne społeczności.
       Stanowcze "nie"
       
  Przypominamy, radni zwrócili się do głównego konserwatora zabytków z prośbą o interwencję. - Główny konserwator poprosił wojewódzkiego o przekazanie dokumentacji - wyjaśnia Grzegorz Schreiber, radny PiS. - Opinia "wojewódzkiego" była negatywna. Marek Rubnikowicz napisał w niej, że: decyzja ustalająca warunki zabudowy gwarantowała zachowanie historycznie ukształtowanej pierzei (...) Proponowane zmiany zapisu decyzji w sposób ewidentny naruszają zasady ochrony zabytków, albowiem dopuszczają rozbiórkę jednego z najstarszych budynków mieszkalnych Bydgoszczy, dawnego domu w zespole pierwszej bydgoskiej drukarni, zbudowanego w 1814 r. (...)". Radny dodał, że prezydent Bydgoszczy, decyzji nie zmienił. - Wszystko wskazuje na to, że zgadza się na rozbiórkę budynku - oświadczył Grzegorz Schreiber.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy