Terapia z dojazdem

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W przyszłym tygodniu zostanie otwarty ośrodek dziennego pobytu w Domu Sue Ryder w Nowym Fordonie. Podopieczni nie będą płacić za pobyt.
       W Regionalnym Zespole Opieki Paliatywnej Dom Sue Ryder przy ul. Roentgena 3 znajdują się już m.in.: 24-łóżkowy oddział opieki dla chorych na raka, poradnia medycyny paliatywnej i zespół leczenia pacjentów za pomocą respiratora w warunkach domowych.
       Za kilka dni dyrekcja placówki otworzy dom pobytu dziennego dla osób z chorobami nowotworowymi. - Ośrodek będzie mieścił się w tym samym budynku, co hospicjum - mówi Andrzej Stachowiak, dyrektor Domu Sue Ryder. - Podopieczni nie będą płacić za pobyt. Koszty pokryjemy ze środków własnych, darowizn i pieniędzy od sponsorów.
       
  W zajęciach terapeutycznych będzie uczestniczyło codziennie około 10 pacjentów, głównie z Bydgoszczy. Będą przebywać pod stałą opieką lekarzy i pielęgniarek. Będą mogli też porozmawiać z psychoterapeutą. Pacjenci mogą już się zgłaszać.
       Placówka jeszcze nie rozpoczęła działalności, a już pojawił się problem. - Mamy tylko jeden specjalistyczny samochód do przewozu pacjentów - tłumaczy dyrektor. - Kierowca nie jest w stanie każdego dnia przywozić i odwozić dziesięciu pacjentów z różnych rejonów miasta. Sam dowóz chorych kosztowałby nas około dwa tysiące złotych. Liczymy na pomoc rodziny pacjenta - mamy nadzieję, że krewni zapewnią mu transport. Przynajmniej do czasu, kiedy dostaniemy drugie auto.
       O dodatkowe pieniądze na działalność hospicjum starają się radni Rady Miasta. - Przed budynkiem znajduje się parking, na którym mieści się tylko 17 samochodów - wyjaśnia Tomasz Latos , radny, przewodniczący komisji polityki zdrowotnej Rady Miasta. - Chcemy, żeby jeszcze w tym roku na parkingu przybyło przynajmniej 20 miejsc. Fundusze na jego rozbudowę planujemy pozyskać z urzędu miasta.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy