Wcale nie jest super

  Wcale nie jest super

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bydgoska firma, właściciel sieci sklepów "Super Price" ma poważne kłopoty. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie łamania przez nią praw pracowniczych, a szefowa spółki jest podejrzewana o wyłudzenia.
       Markety "Super Price" z tanią odzieżą otwierano z wielką pompą. Bydgoska spółka "Textile", która jest ich właścicielem, zapraszała nawet na ich otwarcie Michała Wiśniewskiego z"Ich Troje". Teraz działa już zaledwie sześć spośród 31 sklepów (dwa w Bydgoszczy, reszta w Szczecinie, Gdańsku, Giżycku i Bielsku Podlaskim). Jak się okazuje, firma przestała płacić swoim pracownikom. Jest winna trzystu osobom około miliona złotych.
  Do Prokuratury Bydgoszcz-Południe docierają zgłoszenia m.in. od okręgowego inspektora pracy z Katowic, który kontrolował sklep w Zabrzu. Zarzuty to m.in. niepłacenie za godziny nadliczbowe, nieopłacanie ZUS-u. Sklepy w Bydgoszczy też są kontrolowane.
       - Nie zbadaliśmy jeszcze materiałów, które otrzymaliśmy w poniedziałek z południa Polski. Niebawem będziemy mieli większą wiedzę na temat tej sprawy. Za to od kwietnia prowadzimy dochodzenie w sprawie domniemanych wyłudzeń odzieży na duże kwoty. Przesłuchiwana była pani Monika W., właścicielka sieci sklepów "Super Price". Nie postawiliśmy jej zarzutów - mówi Włodzimierz Marszałkowski, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy