Turystyka w dołku

  (h., m)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W mieście są pieniądze na TKKF-y, nie ma na PTTK. Może dlatego, że Wydział Sportu i Rekreacji uważa, iż turystyka to nie rekreacja.
       Przypomnijmy, że radni wnioskowali do prezydenta Konstantego Dombrowicza o przekazanie na wypoczynek ok. 50 tys. zł.
       Takie pieniądze mogłyby zasilić np. działalność ośrodków wypoczynkowych w Pieczyskach i Janowie, choć nie tylko.
       Drogie foldery
       
  - Rozmawiałem z zastępcą prezydenta Przemysławem Nowakiem - wyjaśniał Kazimierz Drozd , przewodniczący komisji.
  - Zapewniono mnie, że "szukane" są pieniądze. Najpierw mówiono, że znajdują się w dziale "edukacja", potem, że w "turystyce". Okazało się, że w turystyce ich nie ma, bo wszystko wydano na foldery reklamowe... Mam nadzieję, że w środę na sesji znajdą się środki na dofinansowanie turystyki. Zaoszczędziliśmy na likwidacji OSiR-u, pieniądze muszą wrócić do bydgoszczan.
       Bydgoska turystyka znajduje się w trudnej sytuacji - twierdzą działacze Oddziału Miejskiego PTTK. Zarząd Główny PTTK przyznaje w roku dotacje zaledwie na kilka imprez o bardzo wysokiej randze - międzynarodowych, ewentualnie ogólnopolskich, natomiast miasto?
       Zapłacony oddział
       Eugeniusz Bathke
  , prezes Oddziału Miejskiego PTTK w Bydgoszczy: - W minionych latach dużą pomocą było dla nas zrefundowanie przez miasto kosztów utrzymania oddziału - pokrycie kosztów wynajmu lokalu i bieżących opłat. Część składek członkowskich mogliśmy przeznaczyć na organizację imprez turystycznych. Niestety przed ponad dwoma laty, gdy zmieniła się władza w ratuszu, zmieniła się także polityka finansowa - z Wydziału Sportu i Edukacji zostaliśmy przeniesieni do Wydziału Promocji. Wydział Sportu i Edukacji odciął się od nas, ponieważ uważa, że turystyka to nie rekreacja. To bardzo dziwne.
       
  300 zł dotacji
       
  Turyści dziwią się też, że miasto ma fundusze na działalność TKKF-ów, a nie ma na PTTK. Teraz nawet zastanawiają się, czy nie zmienić szyldu na TKKF. Uważają, że działalność społeczna kadry PTTK dla bydgoszczan nie spotyka się ze zrozumieniem władz miasta. W tym roku na sześć imprez zgłoszonych do UM z prośbą o dofinansowanie dostali tylko na jedną (300 zł), co pozwoliło na pokrycie wydatków organizacyjnych.
       Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, turyści z naszego PTTK mogą jednak ubiegać się o środki na bieżącą działalność w wydziale Sportu i Edukacji. Tylko, czy tam je znajdą?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy