Grzecznie bez ulgi

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak uprzedzić sąsiadów o głośnej imprezie organizowanej w mieszkaniu? Najlepiej wywieszając ogłoszenie.
       "Dnia... w mieszkaniu numer... odbędą się urodziny. Przepraszam za ewentualne niedogodności. Sąsiad...". Taką informację (dane do wiadomości redakcji) znalazł na tablicy ogłoszeń swojej klatki schodowej jeden z naszych Czytelników. - To bardzo dobry pomysł - zauważa bydgoszczanin. - Wiadomo, że nie da się urządzić imprezy bez zakłócania spokoju sąsiadom. A łatwiej znosi się głośną zabawę, jeśli ktoś przeprasza za hałas.
       
  Nasz Czytelnik sugeruje, że ogłoszenie powinno być "okolicznością łagodzącą", gdy mimo wszystko ktoś wezwie strażników na interwencję. Ale niestety... - Dla nas nie ma znaczenia, czy poinformowano wcześniej sąsiadów o zabawie - mówi Arkadiusz Bereszyński, rzecznik municypalnych. - To jedynie grzecznościowy gest wobec sąsiadów. Obowiązują tu takie same zasady, jak zawsze przy zakłócaniu ciszy nocnej: strażnicy mogą pouczyć, ukarać mandatem lub skierować sprawę do sądu. Grzywna wynosi 200 zł, sąd może wymierzyć karę nawet 5 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy