Potrzebne szkoły

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawie 2 tysiące uczniów mogłoby jeść obiady w szkołach. Pod warunkiem, że zgłosi się wystarczająco dużo placówek.
       Od początku czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zbiera deklaracje szkół podstawowych i gimnazjów, które chciałyby dożywiać dzieci podczas wakacji. Akcja prowadzona jest po raz pierwszy. Pomocą mają zostać objęte dzieci z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 316 zł netto (według ustawy).
       W Bydgoszczy zgodnie z uchwałą Rady Miasta o przyznanie posiłków mogą również ubiegać się uczniowie, pochodzący z rodzin, w których kryterium dochodowe wynosi 632 zł netto na osobę.
       W mieście jest 50 podstawówek (od września o 4 mniej) i 44 gimnazja (część SP i G tworzy zespoły). Do wczoraj do MOPS-u zgłosiły się 22 szkoły. - Zorganizowałem spotkanie z dyrektorami placówek. Na początku tygodnia wysłałem pisma do szkół, aby zachęcić je do włączenia się do akcji - informuje Marian Sajna , dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. - Ze swojej strony zrobiłem wszystko, co mogłem. Mam nadzieję, że zainteresowanych jeszcze przybędzie.
       W ostatnich dniach do MOPS-u zgłosiły się jeszcze: Zespół Szkół nr 6 (ul. Staroszkolna), ZS nr 8 (ul. Pijarów), Szkoła Podstawowa nr 37 (ul. Gdańska) oraz ZS nr 15 (ul. Czerkaska). - Większość placówek deklaruje chęć dożywiania dzieci w lipcu. Bardzo nam zależy, aby znalazły się takie, w których uczniowie mogliby jeść obiady w sierpniu - dodaje Ewa Taper, zastępca dyrektora MOPS-u. - Szacujemy, że dożywianiem objętych zostałoby około 1700 dzieci. Szkoły, które chcą wziąć udział w akcji, muszą mieć własną stołówkę i kuchnię. Średni koszt posiłku nie może przekroczyć 5 zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy