Debiut kontrolowany

  Debiut kontrolowany

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wyglądają na delikatne, a bez problemu poradzą sobie z uporczywymi pasażerami. Dziesięć kobiet od lipca będzie sprawdzało bilety pasażerom w nocnych autobusach.
       To już trzecia edycja programu "Konduktor", w ramach którego zatrudnienie znajdą kolejni długotrwale bezrobotni i zarejestrowani w urzędzie pracy przy ul. Toruńskiej.
       Chętnych mniej
       
  W pierwszej edycji programu, wiosną ubiegłego roku, do pracy w charakterze kontrolera w nocnych autobusach zgłosiło się około 200 bydgoszczan.
  - Tym razem na ofertę odpowiedziało zaledwie 50 osób - mówi Małgorzata Woźniak, specjalista ds. rozwoju zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy. - Bezrobotni coraz mniej chętnie chcą pracować jako konduktorzy. To praca w stresie: zdarzyło się już, że pasażerowie-awanturnicy, pobili konduktora.
       Teraz 26 osób uczestniczy w szkoleniach zawodowych. I to właśnie one od 7 lipca zaczną sprawdzać bilety pasażerom na nocnych liniach.
       Odważna dziesiątka
       
  Wśród przyszłych kontrolerów znajduje się 10 kobiet. Dotąd w bydgoskich autobusach i tramwajach nie można było spotkać pań-konduktorek: kontrolerzy z firmy "Renoma" to wyłącznie mężczyźni. - Na początku byliśmy zaskoczeni, że tyle kobiet chce zostać konduktorami i to na nocnych liniach - mówi Tomasz Zawiszewski , zastępca dyrektora urzędu pracy. - Myślę jednak, że kobiety na pewno łatwiej poradzą sobie z "trudnymi" pasażerami. Agresywni podróżni na ich widok złagodnieją.
       Konduktorzy zostaną zatrudnieni na pół roku w ramach prac interwencyjnych. Dostaną miesięcznie prawie 700 złotych wypłaty "na rękę".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy