Warunkowa ulga?

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rachunki za Internet muszą być wystawione na osobę, która chce odliczyć te opłaty od dochodu.
       Przepisy dotyczące odliczeń za surfowanie po Internecie nadal wzbudzają emocje. - Mam zamiar skorzystać z tej ulgi - mówi nasz Czytelnik. - Poszedłem więc do mojego I Urzędu Skarbowego. Chciałem dowiedzieć się, jak w praktyce będzie to wyglądało. Tymczasem powiedziano mi, że nie mam prawa skorzystać z tej możliwości! Powód: jestem na emeryturze i nie pracuję. Nie rozumiem, skąd to ograniczenie. Przecież płacę podatki!
       
  Zadzwoniliśmy w tej sprawie do I US. - To jakieś nieporozumienie - zapewniono nas. - Ten pan oczywiście może odliczyć opłaty za Internet. Nie ma zapisu w ustawie, który zabierałby to prawo emerytom. Bez znaczenia jest również sposób dostępu do Internetu (przez modem, stałe łącze, "kablówkę").
       Podatnicy powinni natomiast pamiętać o bardzo ważnym warunku. Rachunki za Internet muszą być wystawione na osobę, która korzysta z tej właśnie ulgi. Kwota odliczenia nie może ponadto przekroczyć 760 zł w danym roku podatkowym.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy