Skrzydła opadły

  (pola)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątek rano nie odleciał z bydgoskiego lotniska rejsowy samolot do Warszawy. Pasażerów na Okęcie dowiózł autobus.
       - Zafundowałem siostrzenicy przelot do Stanów Zjednoczonych. Żeby nie męczyła się kolejową podróżą do Warszawy, "dorzuciłem" też na bilet lotowski z Bydgoszczy na Okęcie - opowiada nasz Czytelnik. - Tymczasem w piątek zamiast samolotu na bydgoskim lotnisku na pasażerów czekał autobus.
       
  Spytaliśmy w porcie lotniczym, dlaczego tak się stało i dlaczego nikt nie powiadomił pasażerów o zmianie środka transportu. Okazuje się, iż w czwartek wieczorem "Warszawa nie doleciała" do Bydgoszczy. W związku z tym nie było też samolotu powrotnego na Okęcie. Powód - usterki techniczne.
       Druga sprawa to powiadomienie - LOT jest do tego zobowiązany, o ile psażerowie przy rezerwacji biletów podadzą swój numer kontaktowy.
       Tym razem i tak się udało, bo w związku z winą LOT-u można dochodzić odszkodowania od przewoźnika (bilet lotniczy kosztuje ok. 200 zł, autobusowy do stolicy - ok. 50 zł). Jeśli jednak lot nie odbywa się z przyczyn innych, np. złej pogody, wówczas nie ma mowy ani o odszkodowaniu, ani o ... autobusie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy