Uczeń rozumie

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Pokażmy Europie, że wiemy, co czytamy </i>- to hasło przyświecało organizatorom V Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego.
       Konkurs "Wiem, co czytam", przeznaczony dla uczniów klas I-III, zorganizował Zespół Szkół nr 29 przy ul. Słonecznej. - Niestety, jeśli chodzi o czytanie ze zrozumieniem, Polacy plasują się na dalekich miejscach. Stąd pomysł wykształcenia tej umiejętności już u najmłodszych - mówi Iwona Walkowiak, która przygotowała konkurs wraz z koleżankami: Marią Jolantą Filczek i Joanną Lepą (wszystkie trzy są nauczycielkami kształcenia zintegrowanego w klasach I-III).
       W jubileuszowej edycji wzięli udział uczniowie 17 podstawówek, w tym jednej ze Strzelec Górnych. W eliminacjach szkolnych wyłoniono 150 osób, do finału zakwalifikowało się 55. Najwięcej finalistów było z SP 32. Pierwsze miejsce zajęli: Paulina Pieszczyńska (SP 66), Dominika Sobek (SP 18) i Piotr Łukaszewski (również SP 18).
       Dziś zwycięzcy otrzymają nagrody. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16 w ZS nr 29.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy