Kasa na leki

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już prawie cztery lata funkcjonują w Bydgoszczy apteki komunalne. Korzystają z nich najbardziej potrzebujący.
       Pierwszą aptekę komunalną powołano 1 lipca 2001 roku. Znajduje się ona w Śródmieściu, przy ul. Dworcowej. Na początek wybrano tę dzielnicę, ponieważ znajduje się tam noclegownia i schronisko dla bezdomnych. W tym rejonie mieszka również wiele ubogich rodzin.
       Działa pięć
       
  - Pomysł się sprawdził, więc do programu przystąpiły następne cztery apteki - mówi Danuta Warczak , dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.
       Obecnie działa ich 5, po jednej w Śródmieściu, Fordonie, Bartodziejach, na Wyżynach i Błoniu. Obsługują 6 ROPS-ów.
       Z receptą
       
  Potrzebujący otrzymują zasiłki celowe na zakup leków. Przedstawiają w ośrodku imienną receptę. Znajdują się na niej ceny leków z apteki komunalnej. W przypadku przyznania zasiłku zostaje wystawione zlecenie na jej realizację. Zakup lekarstw jest refundowany w całości lub częściowo.
       - Z tej formy pomocy korzysta bardzo wiele osób - dodaje Danuta Warczak. W tym roku na realizację recept wyodrębiono z budżetu MOPS-u 120 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy