Miasto z poezją

  (kap)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po raz trzeci swoje święto obchodzić będą wszyscy miłośnicy książek. Dzisiaj rusza kolejny Bydgoski Trójkąt Literacki.
       Liczone imprezy z udziałem znanych pisarzy i poetów, kiermasze książek oraz wernisaże - od środy bydgoscy czytelnicy będą mogli uczestniczyć w "Festynie książki".
       Imprezę rozpocznie o godz. 18 w Kawiarni Artystycznej "Węgliszek" wieczór autorski poetki Adrianny Szymańskiej.
       W czwartek od godz. 13 i w piątek od godz.
  10 bydgoszczanie będą mogli spotkać się na Starym Rynku m.in. z Katarzyną Rodziewicz, Stefanem Pastuszewskim i Zdzisławem Prussem. Ponadto w czwartkowy wieczór o godz. 19 na płycie Starego Rynku rozpocznie się "Estrada poetycka". Swoją twórczość zaprezentują m.in. Wojciech Banach i Marek Siwiec.
       Nie lada gratka czeka na wszystkich miłośników talentu Niny Andrycz. Bardziej znana jako aktorka, tym razem zaprezentuje się czytelnikom jako autorka książki pt.: "My rozdwojeni". Dedykację będzie można otrzymać w piątek o godz. 18 w "Węgliszku".
       Następnego dnia o 16.30, również w Kawiarni Artystycznej, rozpocznie się spotkanie ze Stanisławem Tymem. Przedstawi on swoje najnowsze dzieło pt.: "Mamuta tu mam". Także w sobotę o godz. 19.30 w "Węgliszku" zostanie rozstrzygnięty konkurs na bydgoską książkę roku - konkurs o "Strzałę Łuczniczki".
       Bardzo interesująco zapowiada się niedziela. Tego dnia o godz. 17 w Kawiarni Artystycznej czytelnicy będą mogli zapoznać się z poezją bydgoszczanina, Kazimierza Hoffmana.
       
  Poniedziałek będzie wieczorem wspomnieniowym, poświęconym papieżowi Janowi Pawłowi II. O godz. 18 w "Węgliszku" aktor, Zbigniew Jankowski zaprezentuje po kaszubsku i polsku "Tryptyk rzymski".
       Z kolei we wtorek, 7 czerwca o godz. 16.30 w Księgarni Kujawskiej i o godz. 17.30 w "Węgliszku" będzie można spotkać się z Tomaszem Raczkiem . Przyjedzie on, by promować leksykon filmowy pt.: "Perły kina", który powstał przy współpracy z Zygmuntem Kałużyńskim.
       
  Finał Bydgoskiego Trójkąta Literackiego przewidziany jest na środę, 8 czerwca. Tego dnia na Starym Rynku o godz. 11 zorganizowany zostanie barwny happening - "Drugie święto uwolnionych książek".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy