Zagrali i już!

  Ewa Abramczyk-Boguszewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  -<i> Podczas imprezy wcale nie było bardzo głośno </i>- twierdzi organizator Festiwalu Muzyki Klubowej, który odbył się w Myślęcinku.
       Wczoraj napisaliśmy o skargach naszych Czytelników na hałas towarzyszący Festiwalowi Muzyki Klubowej. Impreza odbyła się w miniony weekend w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Głośną muzykę słychać było przez dwie noce: z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. - Nie można było spać, nawet przy zamkniętych oknach - denerwowali się bydgoszczanie, a także mieszkańcy Niemcza i Osielska. - Wydawało się, że ziemia drży.
       
  Raz w roku
       
  Wczoraj udało nam się skontaktować z Jarosławem Piaskowskim, organizatorem imprezy (nie zgodził się na podanie nazwy swojej firmy). W rozmowie z "Pomorską" stwierdził:
       - Zarzuty są bezpodstawne. Żadnych uwag o hałasie nie odebrałem. Podczas imprezy byli przedstawiciele miasta, Leśnego Parku i nikt niczego nie zgłaszał. Poza tym wcale nie było aż tak głośno. Na życzenie hotelu "Pałac" ściszyliśmy muzykę. Nie rozumiem pani telefonu. Czy coś się komuś stało z powodu imprezy? Raz w roku głośna muzyka nie nie jest chyba problemem. Na tej samej zasadzie pretensje mogliby mieć mieszkańcy Sopotu, gdy odbywa się festiwal. Festiwal Muzyki Klubowej jest promocją dla miasta. To impreza ogólnopolskiej rangi, a nie wiejski przytup. Oczywiście przepraszamy, jeśli komukolwiek muzyka przeszkadzała.
       Pan Piaskowski twierdzi, że chce promować Bydgoszcz. Jeśli tak, powinien szanować jej mieszkańców. Mają prawo czuć się źle potraktowani, zaś argument, że impreza o ogólnopolskiej randze ma być mniej dokuczliwa niż wiejski przytup jest zwyczajnie niepoważny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy