Wirtualna wizyta

  (ast, ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzieci z przedszkola "Mały poliglota" odwiedziły wczoraj swoich równieśników z greckiego Patras nie ruszając się z Bydgoszczy.
       Wczoraj rozpoczęły się Dni Bydgoszczy w Patras. Do Grecji pojechały bydgoskie władze i artyści. Za to dzieci z Przedszkola nr 28 mogły "spotkać się" ze swoimi kolegami ze szkoły w greckim Rio nie ruszając się z Bydgoszczy. Było to możliwe dzięki specjalnej telekonferencji, która o 9 rozpoczęła się jednocześnie w Bydgoszczy i Patras. Krótko po godzinie 9 na ekranie ukazują się dzieci ze szkoły w Rio. - Machamy, machamy - mówią do dzieci panie z przedszkola.
       Pieką po grecku
       
  Potem Małgorzata Ossendowska, dyrektor Przedszkola nr 28 mówi z Patras o wspólnie realizowanym programie "Zwierzęta naszego kraju". - Dzięki temu dzieci w Grecji poznały zwierzęta mieszkające u nas. My za to uczymy się greckiego języka, tańców, pieczemy greckie ciasta. Jest też czas na występy. Przedszkolaki z Bydgoszczy śpiewają piosenki po grecku, dzieciaki z Rio odwdzięczają się i śpiewają piosenki po polsku. Uczniowie z Rio podnoszą obrazki z różnymi gatunkami zwierząt. W tym momencie na środek sali w bydgoskim ratuszu wychodzą między innymi Kuba przebrany za dalmatyńczyka, Michał jako jeż. Ala jest rakiem, a Milenka sarną. - Babcia uszyła mi strój - mówi Kuba i z dumą prezentuje koszulkę w czarne łaty. - A mi mama zrobiła szczypce dla raka - dodaje Ala. Czas kończyć. Dzieci machają radośnie na pożegnanie.
       Dzieci z "28" mają jednak kontakt nie tylko z maluchami z Grecji. Placówka, od środy nosząca imię "Mały poliglota", nawiązała również kontakt z Włochami, Hiszpanią i Wielką Brytanią. Od 2 lat prowadzona jest nauka włoskiego i niemieckiego.
       Rozmawiają po angielsku
       
  Dzieci porozumiewają się z kolegami z innych krajów przede wszystkim po angielsku. Przedszkole - w nazwie angielskojęzyczne - prowadzi naukę tego języka w każdej grupie wiekowej. Dzieci przez 5 godzin dziennie rozmawiają tylko po angielsku. Obecnie takie zajęcia odbywają się dla czterech grup. Chętnych jest sporo, mimo że rodzice dodatkowo muszą zapłacić 200 zł miesięcznie. Dzieci z Przedszkola nr 28 później mogą kontynuować naukę angielskiego w Szkole Podstawowej nr 46, gdzie prowadzone są dla nich dodatkowe zajęcia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy