Wyproszeni goście

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Większość z zatrzymanych w niedzielę na stadionie "Chemika" obcokrajowców przebywała w Polsce nielegalnie.
       W niedzielę na stadionie bydgoskiego "Chemika" przeprowadzono wielką akcję policji, Straży Granicznej i Izby Celnej. Zatrzymano 24 osoby - 22 to byli obcokrajowcy. Funkcjonariusze podejrzewali, że większość z nich przebywa w Polsce
       "na czarno"
       
  - Nasze przypuszczenia się potwierdziły. Jedynie cztery osoby mogły poświadczyć, że przebywają w kraju legalnie. Zwolniliśmy je. Pozostali zostali zatrzymani - mówi major Dariusz Gutowski , komendant Granicznej Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy.
       Obcokrajowcy mają dwie możliwości wyjazdu z Polski. Jeśli posiadają odpowiednie dokumenty i wcześniej nie mieli do czynienia z policją lub Strażą Graniczną, mogą opuścić Polskę dobrowolnie. Gorzej jest, jeżeli nie mają dokumentów lub byli już zatrzymywani i nakazano im powrót do swojego kraju.
       - Wtedy, decyzją sądu, trafiają
       do strzeżonego ośrodka
       
  lub są umieszczani w areszcie. Mogą tam przebywać nawet do roku. W tym czasie badana jest ich tożsamość, bo bardzo często nie mają jakichkolwiek dokumentów
  - tłumaczy major Gutowski.
       Jak się dowiedzieliśmy, jeden z ujętych w niedzielę Bułgarów
       już opuścił Polskę
       
  Wczoraj o godzinie 11.05 odleciał do swojej ojczyzny samolotem z Okęcia.
       Straż Graniczna twierdzi, że najczęstszymi "nieproszonymi gośćmi" w Polsce są obywatele Wietnamu, Mongolii, Chin, Bułgarii i Rumunii. - Dla nich Polska jest krajem docelowym. Dajemy im możliwość przebywania u nas legalnie, jednak często, nie wiadomo dlaczego z niej nie korzystają - kończy szef bydgoskiej Straży Granicznej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy