Grają organiści

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś i jutro miłośnicy muzyki organowej mogą wybrać się na bezpłatne koncerty.
       W ramach IV Bydgoskich Wieczorów Organowych dziś w kościele oo. Jezuitów (pl. Kościeleckich 7) zagra Sławomir Kamiński z Poznania. Artysta jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Organowego im. J.S. Bacha w Gdańsku, koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną - prowadzi klasę organów w AM w Poznaniu.
       Natomiast jutro w kościele pw.
  św. Trójcy - koncert IX Festiwalu Młodych Organistów i Wokalistów im. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystąpią muzycy z Poznania: Małgorzata Olejniczak (sopran) i Waldemar Gawiejnowicz (organy). Sopranistka jest laureatką nagród i wyróżnień w krajowych oraz międzynarodowych konkursach. Waldemar Gawiejnowicz brał udział m.in. w zagranicznych, mistrzowskich kursach interpretacji, obecnie jest organistą kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu. Oba koncerty rozpoczynają się o godz. 19. Wstęp jest wolny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy