Kolejka do zakładu

  Kolejka do zakładu

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na miejsce w ośrodku pielęgnacyjno-opiekuńczym przy ul. Smukalskiej 251 czeka w kolejce 20 chętnych. Wkrótce ta kolejka się zmniejszy. Przybędzie miejsc.
       Ośrodek w Smukale to pierwszy taki zakład w mieście. Wcześniej przewlekle chorzy i starsi bydgoszczanie przebywali w placówkach w Toruniu i Świeciu. W bydgoskim zakładzie już od stycznia, kiedy go otwarto, było znacznie więcej chętnych niż miejsc. Teraz jest 31 osób.
       Koszty pobytu mieszkańców pokrywa częściowo Narodowy Fundusz Zdrowia. Płacą też pacjenci, którzy na ośrodek przeznaczają 70 proc. swoich dochodów.
       Każdego tygodnia zgłaszają się rodziny, które chciałyby umieścić krewnego w placówce. Dyrekcja wystąpiła do funduszu zdrowia o zwiększenie liczby miejsc dla podopiecznych. - Chcemy, żeby w ośrodku było ich przynajmniej 40 - mówi Róża Lewandowska, kierownik działu realizacji pomocy w MOPS.
       Zakład powiększy się o dziewięć miejsc najprawdopodobniej w lipcu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy