Przegrany Mózg

  Natalia Bet

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Klub "Mózg" starał się o letni ogródek na Wyspie Młyńskiej. Podobnie, jak w ubiegłym roku decyzja jest odmowna.
       Właściciel terenu - Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego wydzierżawi go komuś innemu. - Otrzymaliśmy kilka ciekawych ofert - mówi Iwona Losse, dyrektor muzeum. - Wybierzemy najkorzystniejszą. "Fabryka rzeźb gadających" to nie było to.
       
  - Przez trzy miesiące staraliśmy się o miejsce na wyspie - tłumaczy Sławomir Janicki, właściciel klubu "Mózg". - Cały czas zwodzono nas. Teraz zostaliśmy bez miejsca na ogródek, bo wszystko jest już w mieście pozajmowane. Możliwe, że w tym roku "Mózgu" na świeżym powietrzu nie będzie.
       
  Historia się powtórzyła. Znowu chodzi o pieniądze. - Klub nie spisywał się jako dzierżawca - argumentuje Loose.
       Co będzie działo się na wyspie, tego nikt w muzeum jeszcze nie wie. - Prawdopodobnie wróci "Ogród Muzyczny", cykl imprez muzycznych dla młodzieży.
       Bydgoszczan pieniądze i relacje między muzeum a Mózgiem nie interesują. W ubiegłym roku Wyspa Młyńska miała ożyć. Nic z tego nie wyszło. Wyspa zmieniła się w miejsce spotkań rozwrzeszczanego i pijanego towarzystwa. Teraz też tak właśnie będzie żyła?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy