Auta do garażu

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do wczoraj kierowcy mogli wymieniać prawa jazdy wydane między 1984 a 1993 rokiem. Wielu tego nie zrobiło. Teraz lepiej odstawić auta do garażu.
       Dziś minął ostateczny termin wymiany praw jazdy wydanych między 1 stycznia 1984 a 30 kwietnia 1993 roku. Praktycznie jednak kierowcy mogli wymieniać dokumenty do wczoraj, bo dziś bydgoski ratusz nie pracuje. Urzędnicy szacują, że spóźnialskich zjawi się jeszcze 4 tysiące.
       Przychodzi więcej
       
  - W ciągu ostatnich dni zauważyliśmy zwiększone zainteresowanie wśród kierowców. Jeszcze niedawno przychodziło około sto osób dziennie, teraz dwa, trzy razy tyle - mówi Waldemar Winter , zastępca dyrektora wydziału uprawnień komunikacyjnych Urzędu Miasta. - Myślę, że wiele osób zwlekało z wizytą u nas, a teraz przypomniało sobie o obowiązku i chce jak najszybciej wymienić dokument - dodaje.
       Kierowcy zwlekali
       
  Urzędnicy nie są zadowoleni, że z terminu wymiany praw jazdy wydanych między 1 stycznia 1984 a 30 kwietnia 1993 roku wielu kierowców nie skorzystało. - Efekt był taki, że w listopadzie i grudniu był tłok, ale za to w styczniu i lutym przyszło zaledwie po 2 tysiące osób - mówi Winter. - Lepiej było w marcu, kiedy pojawiło się 3 tysiące kierowców.
       
  Dyrektor Winter ostrzega, że ci, którzy złożyli wniosek kilka dni temu, do końca kwietnia prawa jazdy już nie dostaną.
       Poczekają dłużej
       
  - Jeszcze niedawno na nowy dokument kierowcy czekali maksymalne dziesięć dni. Teraz na pewno czas oczekiwania wydłuży się do dwóch tygodni - informuje. Uspokaja jednak, że osoby, które w terminie prawa jazdy nie wymienią, nie stracą uprawnień. - Nie mogą tylko siadać za kierownicą - dodaje.
       Tymczasem urzędnicy już myślą o kolejnej fali kierowców Do 30 czerwca 2006 roku trzeba wymienić prawa jazdy wydane między 1 maja 1993 a 30 czerwca 1999 roku. W Bydgoszczy takich kierowców jest 40 tysięcy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy