Wodociągi odcięły

  Wodociągi odcięły

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miejskie wodociągi odcięły wczoraj wodę w czterech kolejnych kamienicach Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów.
       Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zdecydowały wczoraj o odcięciu wody w 4 budynkach Zrzeszenia Właścicieli i Zarządców Domów. Są to domy przy ulicy Kościuszki 10 (zadłużenie wynosi ponad 70 tys. zł), Kościuszki 48 (dług w wysokości ponad 21 tys. zł), Jasnej 23 (zadłużenie ok. 33 tys. zł) i Grunwaldzkiej 98 (zadłużenie ponad 37 tys. zł). Powód jest ten sam: zdaniem wodociągów zrzeszenie nie podpisało zgodnych z prawem umów na dostawę wody i ścieków oraz nie spłaciło długów. Spółka apeluje do zrzeszenia o podpisanie umów zgodnych z przepisami, a woda znowu popłynie.
       Wody nadal nie ma też w kamienicy przy Orlej 10. Odłączono ją 31 marca, ale zdaniem wodociągów jest tam szansa na szybkie podpisanie umowy. Umowy za to udało się podpisać w pozostałych budynkach: przy ulicy Nowodworskiej 38, Ogrodowej 3 i Hetmańskiej 5.
       Przypomnijmy, że spór między obydwiema stronami rozpoczął się w 1997 roku, kiedy to zrzeszenie zerwało jednostronnie umowę z wodociągami i przestało płacić za wodę. Z dnia na dzień dług narastał. W ubiegłym roku wyniósł ponad 2 mln zł. - Nie chcieliśmy być inkasentem. Naszym zdaniem to od lokatorów powinno się żądać uiszczania opłat - tłumaczą przedstawiciele zrzeszenia. Wodociągi odpowiadają zaś: - To zrzeszenie, a nie lokatorzy są dla nas stroną. Poza tym zgodnie z ustawą dostawa wody odbywa się na podstawie umowy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy